Gdzie kupić Perspirex?

Walkę z problemem nadpotliwości można wspomóc dzięki domowym sposobom

Domowe sposoby na pocenie się pod pachami. 5 skutecznych metod na nadpotliwość!

Intensywne pocenie to problem niezwykle uciążliwy dla osoby, której dotyka oraz dla jej otoczenia. Stanowi dodatkowe źródło stresu oraz skrępowania i potrafi odebrać radość nawet z najprzyjemniejszych czynności. Na rynku dostępnych jest wiele środków wspomagających radzenie sobie z tym problemem. Jednak warto wcześniej wypróbować domowe sposoby na pocenie się pod pachami. Oto kilka najskuteczniejszych propozycji na pozbycie się tego problemu.

5 domowych sposobów na pocenie się

Pocenie się jest procesem niezwykle potrzebnym dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dlatego, zanim rozpocznie się jakąkolwiek kurację, warto określić, czy indywidualna sytuacja i ilość potu rzeczywiście jest większa, niż być powinna.

Naturalnie pocimy się wskutek pracy gruczołów potowych, których zadaniem jest zapobieganie przegrzaniu organizmu i utrzymywanie jego właściwej temperatury (termoregulacja).

Większa ilość potu powstaje w wyniku wysokiej temperatury otoczenia, pojawienia się czynników emocjonalnych takich jak stres czy strach oraz wskutek podjętego wysiłku fizycznego.

Jeżeli jednak pot występuje cały czas bez konkretnej przyczyny, przesiąka przez ubranie, towarzyszy mu wyraźny, nieprzyjemny zapach, warto sięgnąć po sprawdzone sposoby na potliwość pod pachami.

1. Zrelaksuj się i zadbaj o odpowiednią higienę

Stres, życie w biegu, natłok obowiązków, goniące terminy – to czynniki, które silnie oddziałują na każdy organizm i stanowią niezwykle mocne bodźce emocjonalne. U wielu osób taki styl życia objawia się intensywnym poceniem.

Domowe sposoby na pocenie się dotyczą m.in. odpowiedniej pielęgnacji i higieny całego ciała. Ważne jest, aby unikać gorących kąpieli, które pobudzają do pracy gruczoły potowe. Depilację przeprowadzać należy często, ostrożnie i z użyciem delikatnych środków.

Warto wygospodarować też w ciągu dnia lub wieczorem trochę czasu tylko dla siebie i poświęcić go na relaks i odpoczynek. Ciekawa książka, nastrojowa muzyka lub każdy inny sposób, dzięki któremu można pozbyć się stresu, będzie wpływał korzystnie na funkcjonowanie gruczołów potowych.

2. Zadbaj o dietę i pij odpowiednią ilość wody

Właściwie dobrana i zbilansowana dieta jest niezbędna dla dostarczania organizmowi niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów. Ma to również przełożenie na pracę gruczołów potowych i produkowanych przez nie wydzielin. Zwiększenie zawartości niektórych produktów w diecie i spożywanie odpowiedniej ilości płynów to również dobre sposoby na pot pod pachami.

Dietę warto wzbogacić o świeże owoce oraz warzywa i jednocześnie ograniczyć potrawy z dodatkiem cebuli, czosnku, imbiru, chili, kminu, cynamonu i pieprzu. Są to przyprawy, które powodują rozgrzanie organizmu, a więc stymulują go do wytwarzania potu. Dodatkowo zawarte w nich substancje powodują, że wydzielany pot będzie miał woń znacznie bardziej intensywną i nieprzyjemną.

Intensywnemu poceniu się sprzyja również dieta bogata w mięso. Jego ograniczenie sprzyjać będzie prawidłowej pracy gruczołów potowych. Co jeszcze zrobić, żeby nie pocić się pod pachami? W zakresie diety istotne jest spożywanie odpowiedniej ilości płynów. Najlepiej by była to woda niegazowana, nie mniej niż 2 litry dziennie.

Przeczytaj więcej o diecie przy nadpotliwości.

3. Wybierz przewiewną odzież z naturalnych materiałów

Wybieranie odzieży z nieodpowiednich materiałów może mieć istotny wpływ na pracę gruczołów potowych. Domowe sposoby to zatem nie tylko relaks i dieta, ale również wybieranie ubrań lekkich, przewiewnych i wykonanych z naturalnych materiałów takich jak len, bawełna czy jedwab.

Osoby borykające się z intensywnym poceniem się powinny zrezygnować z popularnego poliestru i materiałów z domieszką wiskozy, a także tkanin grubych, nieprzepuszczalnych, ubrań dopasowanych oraz obcisłych, które utrudniają dostęp powietrza do skóry lub nie wchłaniają pary wodnej. Należy również pamiętać o noszeniu liczby ubrań adekwatnej do panującej temperatury, by nie doprowadzać ani do przegrzewania, ani wychładzania organizmu.

4. Pij ziołowe napary zamiast kawy

Podobnie jak w wielu innych przypadłościach, tak i przy poceniu się istotne znaczenie mają zioła. Zbawienne działanie zapobiegające poceniu ma szałwia lekarska. Zaleca się picie naparu 2-3 razy dziennie oraz dodawanie go do kąpieli. Podobne właściwości wykazuje również rumianek i kora dębu. Okłady z naparów tych ziół na pachy, stosowanie w codziennej higienie, dodawanie do kąpieli i przemywanie nimi, wykazuje działanie nie tylko ściągające i przeciwbakteryjne, ale również normalizujące procesy wydzielania potu. Te naturalne sposoby na pocenie się pod pachami przypadną do gustu szczególnie osobom, które są zwolennikami medycyny naturalnej i stosowania na co dzień produktów bio.

Domowy antyperspirant pomoże Ci ograniczyć nadmierne pocenie przy pomocy naturalnych składników

5. Zrób domowy antyperspirant

Domowy antyperspirant można z łatwością wykonać z rzeczy, które większość osób na co dzień posiada w domu. W tym celu należy zmieszać:

  • 4 łyżki mąki ziemniaczanej,
  • 4 łyżki sody oczyszczonej,
  • 4 łyżki nierafinowanego oleju kokosowego,
  • kilka kropel ulubionego olejku eterycznego.

Po uzyskaniu jednolitej konsystencji miksturę przełożyć należy do słoiczka i przechowywać w lodówce. Stosować, nacierając pachy niewielką ilością preparatu.

W razie potrzeby warto sięgnąć po wysokiej jakości antyperspirant taki jak Perspirex. Preparat zapewnia świeżość nawet do 5 dni – aktywny system pielęgnacji redukuje podrażnienia, gwarantując komfort na dłuższy czas.

W przypadku intensywnej potliwości, która utrzymuje się dłuższy czas, warto skonsultować się z lekarzem, gdyż może to świadczyć o obecności chorób. Wówczas konieczne może okazać się leczenie farmakologiczne lub wdrożenie innych metod terapeutycznych.